ПАРТНЕР

Юридична контора
(099) 999 99 99
(099) 999 99 99
(099) 999 99 99
partner@email.mail

Як відміна земельного мораторію вплине на ціну землі

Як відміна земельного мораторію вплине на ціну землі

З 1 липня 2021 року набуває чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”. Закон скасовує мораторій на відчуження сільськогосподарських земель, що діяв з 2001 року.

Запровадження та функціонування мораторію викликало чимало суспільних обговорень, які врешті мають завершитися.

(більше…)
Тупицький не з’явився до суду

Тупицький не з’явився до суду

Печерський районний суд Києва переніс засідання з розгляду клопотання щодо обрання Олександру Тупицькому запобіжного заходу на 7 квітня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Приймається рішення про відкладення засідання на 7 квітня на 10:00”, – сказав слідчий суддя Сергій Вовк.

На засіданні був присутній адвокат Тупицького Олександр Телешецький, прокурори Олексій Донський, Сергій Новіков.

Сам Тупицький на засідання не з’явився.

Прокурор Донський заявив, що без Тупицького це клопотання не може бути розглянуте. За його словами, захист має пояснити, чому Тупицький не з’явився.

Зі свого боку адвокат заявив, що його підзахисний прибув до суду разом з ним, але Тупицький є охоронюваною особою і охорона доповіла про неможливість забезпечити його безпеку під час цього засідання.

За словами адвоката, Тупицький зараз готує клопотання щодо перенесення засідання для того, щоб йому було забезпечено безпеку.

Водночас Донський зазначив, що Тупицький не з’явився без поважної причини, і висловив переконання, що необхідно розглянути питання про застосування приводу до Тупицького.

Суд відклав засідання на середу, 7 квітня.

Тим часом під судом перебувають майже 170 осіб, вони тримають у руках плакати із надписами щодо захисту землі, скандують: “Ганьба”, палять зелені і білі фаєри.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2020 року слідчі ДБР оголосили підозру Олександру Тупицькому у порушенні ч. 2 ст. 384, ст. 386 ККУ (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань). Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням обрати Тупицькому запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 45 тисяч гривень, а також – зобов’язати його не відвідувати будівлю Конституційного Суду, носити електронний браслет, не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає, здати на зберігання документи для виїзду за кордон, не утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, серед яких є працівники Секретаріату КС.

Читайте також: Тупицький скликає спецзасідання КСУ, щоб розглянути своє звільнення

Президент Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».

Курйоз на онлайн засіданні

Курйоз на онлайн засіданні

З юристом Робом Понтоном з американського штату Техас сталася курйозна неприємність. Як пише видання Metro, він з’явився на віртуальному засіданні суду, присвяченого справі про контрабанду, в образі сумного кошеняти. Роб не зміг відключити фільтри в Zoom і йому довелося бути присутнім на засіданні в такому нестандартному вигляді.

«Я готовий працювати … Я тут, я не кіт», – вибачаючись сказав адвокат, але так і не розібрався з настройками програми. «Я це бачу», – спокійно сказав суддя, запевнивши, що ні в якому разі не переплутав колегу з справжнім котом. І почав давати інструкції, як виправити ситуацію.

Етапи запуску ринку землі

Етапи запуску ринку землі

Етапи запуску ринку землі

Етапи запуску ринку:

Етап 1. Підготовчий (31 березня 2020 року – 1 липня 2021 року)

 • Уряд має підготувати програму, спрямовану на підтримку місцевих фермерів, що передбачає надання кредитів з низькими ставками
 • Уряд повинен привести свої акти у відповідність до нового закону

Етап 2. Обмежений ринок (1 липня 2021 року – 1 січня 2024 року)

 • Громадяни України отримують право купівлі земель сільськогосподарського призначення у розмірі до 100 га на одну особу
 • На цьому етапі юридичні особи виключені зі списку покупців

Етап 3. Запуск ринку (з 1 січня 2024 року)

 • Юридичні особи, учасниками яких є виключно громадяни України, отримують право купівлі земель сільськогосподарського призначення
 • У власності однієї юридичної особи або одного громадянина України, може перебувати до 10 000 га земель сільськогосподарського призначення
  (для громадян України при розрахунку кількості земель, що перебувають у власності, пропорційно беруться до уваги землі, що належать юридичним особам, учасником яких є громадянин України; наприклад, якщо громадянин України володіє часткою в юридичній особі у розмірі 25%, а ця юридична особа володіє 10 000 га, вважається, що такому громадянину України належить 2 500 га)

Етап 4. (Необовꞌязковий) Допуск іноземних інвесторів (після прийняття відповідного рішення на референдумі)

 • Іноземним інвесторам може бути надано право набувати землі сільськогосподарського призначення шляхом участі в українських юридичних особах після прийняття відповідного рішення на референдумі

Обмеження, що залишилися

 • Землі сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, не можуть продаватися, однак все ще можуть бути орендованими
 • Сільськогосподарські землі, розташовані на відстані 50 км від кордону України (за винятком морського кордону) не можуть продаватися, проте можуть бути орендованими

Іпотека

 • Сільськогосподарські землі можуть бути передані в іпотеку з метою забезпечення виконання кредитних зобовꞌязань перед банками
 • За договором іпотеки жодна інша особа, окрім банку, не може бути іпотекодержателем
 • Банк зобов’язаний відчужити землю сільськогосподарського призначення через 2 роки після її придбання на земельному аукціоні

Переважні права

 • Орендарі, які мають переважне право на придбання орендованої земельної ділянки, мають право передати це право іншій особі після повідомлення власника.

Конфіскація

 • Недотримання обмежень на придбання земель сільськогосподарського призначення може спричинити конфіскацію такої землі на підставі рішення суду

Можливості для іноземних інвесторів

 • Іноземні інвестори можуть брати участь у фінансуванні купівлі сільськогосподарських земель
  (Забезпеченням зобов’язання можуть бути: іпотека, якщо банк бере участь у схемі фінансування, або аграрні розписки, якщо не банк фінансує купівлю землі)
 • Іноземні компанії, як і раніше, мають право засновувати українські дочірні компанії, з метою оренди сільськогосподарських земель, зокрема на довгостроковій основі